Wszystko unosi się w powietrzu

szklana-umywalka_2.jpg

Niektórzy ludzie marzą o słońcu, plaży i morzu - architekt wnętrz Harald Schnur marzył o unoszącej się w powietrzu umywalce. I spełnił swoje marzenie. Niemożliwe? A jednak! Trzeba tylko wiedzieć jak!

Firma balneo-design w południowych Niemczech całkowicie zaangażowała się w zaprojektowanie, zaplanowanie oraz dostawę kompletnego, jedynego w swoim rodzaju wyposażenia łazienki. Prezes firmy Harald Schnur - architekt, architekt wnętrz i designer – stara się zawsze uwzględniać w projektach życzenia Klientów, które poznaje podczas wyczerpujących rozmów.

Kubełkowa izolacja - folia wytłaczana firmy Den Braven

folia_kubelkowa.jpg

Odpowiednie zabezpieczenie fundamentów przed działaniem wody, jest bardzo istotne z punktu widzenia późniejszej eksploatacji domu. Jednak warstwa bitumiczna nałożona bezpośrednio na ścianę również potrzebuje ochrony, którą zapewnić może folia kubełkowa firmy Den Braven.

Choć ziemia wokoło naszego domu wydaje się nieruchoma, to jednak są to tylko pozory. W rzeczywistości grunt cały czas pracuje, nawet jeśli dla nas jest to całkowicie niewyczuwalne. Niestety, ruchy te mogą mieć niekorzystny wpływ na warstwę hydroizolacji bitumicznej chroniącą podstawy naszego domu przed wnikaniem wilgoci. Folia kubełkowa firmy Den Braven nie tylko wyeliminuje ten problem ale dodatkowo służyć będzie jako warstwa drenująco-wentylująca.

Ogrzewanie które nie ma sobie równych, czyli pompa ciepła w domu jednorodzinnym

pompa-ciepla_1.jpg

Wybór konkretnego systemu grzewczego pociąga za sobą konsekwencje na długie lata użytkowania i utrzymania domu. Współcześni inwestorzy są zdecydowanie bardziej świadomi możliwości jakie niesie postęp technologiczny. Dlatego też częściej niż jeszcze kilka lat temu decydują się na nowatorskie rozwiązania i często na większe nakłady finansowe w trakcie realizacji inwestycji, aby po zakończeniu budowy mieć pewność, że utrzymanie wymarzonego domu nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Pompy ciepła nie mają na rynku systemów ogrzewania równego sobie przeciwnika pod względem wydajności, wygody i oszczędności, które generują. Ogrzewanie pompą ciepła jest tanie, komfortowe i łatwe w obsłudze.

Prefabrykowane domy keramzytowe coraz popularniejsze w Polsce

dom_z_keramzytu.jpg 

Doświadczenie pokazuje, że domy wykonane z keramzytu się nie tylko tańsze w budowie, ale także oszczędniejsze w eksploatacji niż domy wybudowane metodami tradycyjnymi. Wszystkie parametry tego wypalanego w wysokiej temperaturze, ekologicznego materiału, takie jak współczynnik przenikania ciepła lub jego dźwiękoszczelność są lepsze od parametrów cegły, betonu komórkowego lub drewna.

Keramzyt jest lekkim kruszywem wytwarzanym z gliny i wypalanym w temperaturze ponad 1200<font face="Symbol, serif"></font>C. W procesie produkcyjnym traci wszystkie szkodliwe składniki, przez co jest materiałem zdrowym i ekologicznym. Charakteryzują go doskonałe parametry izolacyjne, jest to także materiał idealnie dźwiękoszczelny, odporny na mróz oraz niepalny. Wykazuje dużą odporność na działanie gnilne i zagrzybienie. Dzięki tym właściwościom dom z keramzytu jest bezpieczny, wygodny oraz tani w użytkowaniu.


Ważne formalności po zakończeniu budowy domu

Przed przeprowadzką do nowego domu trzeba uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku. Warto tego dopilnować, gdyż w wypadku nie dopełnienia tej formalności możemy zostać ukarani grzywną sięgająca nawet 10 000 zł.
Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na użytkowanie budynku w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, trzeba skompletować sporą liczbę dokumentów. Warto je gromadzić i archiwizować od samego początku budowy.

Dom na wodzie nie dla Polaka?

domy_na_wodzie.jpg

 

Domy na wodzie nie są niczym egzotycznym w wielu krajach Europy Zachodniej. Czy także w Polsce mają one szansę stać się alternatywą dla tradycyjnych domów bądź mieszkań? Co wiemy o pływających domach i czy jesteśmy otwarci na tak innowacyjne rozwiązania mieszkaniowe? Raport na ten temat przynosi umiarkowanie optymistyczne prognozy.

Zdecydowana większość badanych osób z pojęciem domu na wodzie spotkała się już wcześniej (78%). Analiza skojarzeń pokazuje jednak, że warto uściślić: dom na wodzie to dom posadowiony na specjalnych pływakach i w razie potrzeby można go przetransportować. Mimo, że w takim domu miało okazję mieszkać jedynie 3% badanej populacji, 28% osób chciałoby spróbować tego stylu życia. Większość jednak albo nie jest tym zainteresowana (41%), albo nie ma wyrobionego zdania na ten temat (31%). Warto więc zadać sobie pytanie, jakie czynniki odstraszają respondentów od perspektywy przeprowadzki do domu na wodzie i czy argumenty te są słuszne.


Sprawdź jak ważne jest właściwe usytuowanie domu na działce

Jedną z najistotniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu, jest właściwe usytuowanie budynku względem stron świata. Ważne jest takie zlokalizowanie strefy dziennej domu, aby jak najdłużej cieszyć się słońcem.

Najbardziej efektywne wykorzystanie naturalnej energii słonecznej uzyskamy sytuując salon i jadalnię od południa lub zachodu. Dobrego doświetlenia nie wymagają natomiast takie pomieszczenia jak klatki schodowe, pomieszczenia gospodarcze, kuchnie, łazienki i garaże, więc mogą być zlokalizowane od strony północnej lub wschodniej radzi arch. Monika Lisowska-Łętocha z Biura Projektów ARCHON+. Dodatkowo zamontowanie dużych okien na nasłonecznionej elewacji pozwoli wykorzystać naturalną energię słoneczną do podniesienia komfortu cieplnego w budynku. Taka lokalizacja strefy dziennej domu pozwoli również na zwiększenie efektywności energetycznej domu – w konsekwencji będzie można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu - dodaje arch. Monika Lisowska – Łętocha z Biura Projektów ARCHON+.

Aquaria Comfort - własny kąt w łazience

aquaria.jpg 

Linia popularnych, prostokątnych wanien akrylowych Excellent Aquaria wzbogaciła się o nowy model - wannę narożną asymetryczną Aquaria Comfort. Zapewni ona najwyższy komfort kąpieli nawet w małej łazience.

Aquaria Comfort wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Uwagę zwraca także jej precyzyjnie wyprofilowane wnętrze, zapewniające wygodę podczas codziennej kąpieli. Podobnie jak wszystkie wanny Excellent - wykonana jest z litego akrylu i posiada 20-letnią gwarancję na trwałość barwy powłoki akrylowej. Wanna oferowana jest w wersji lewej i prawej, w dwóch rozmiarach: 150x95 cm – w cenie 779 zł netto oraz 160x100 cm – w cenie 819 zł netto. W komplecie znajdują się nóżki. Dodatkowo, dla zainteresowanych istnieje możliwość zamówienia obudowy a także wyposażenia wanny w system podwodnego oświetlenia RGB Power Led oraz system hydromasażu.


Domy energooszczędne budowane w technologii prefabrykatowej - sprawdź ich zalety!

z55.jpg 

Różnego rodzaju technologie prefabrykatowe od lat cenione i powszechnie stosowane w światowym budownictwie z każdym rokiem znajdują w Polsce coraz liczniejsze grono odbiorców. Szybkie w budowie, trwałe, wygodne i energooszczędne czyli, o zaletach domów budowanych w technologii prefabrykowanej opartej na szkielecie drewnianym. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na wybór tego rodzaju technologii podkreślają, że największą zaletą budowy z gotowych elementów jest dużo krótszy czas realizacji całej inwestycji.


Panel natryskowy Alfa Eco

panel.jpg
W sprzedaży jest już dostępny panel natryskowy Alfa Eco firmy Excellent. To propozycja dla osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań prysznicowych w atrakcyjnej cenie.

Alfa Eco jest młodszym bratem znanego i docenianego panela Alfa - laureata tegorocznej edycji konkursu Łazienka – Wybór Roku. W odróżnieniu od poprzednika, w najnowszym modelu nie zastosowano baterii termostatycznej oraz wprowadzono niewielkie zmiany w wyglądzie. Alfa Eco wykonany jest ze stali szlachetnej, a jego oszczędna stylistyka sprawia, że będzie się dobrze prezentował w każdym wnętrzu. Panel może być montowany na ścianie lub w narożniku. W zestawie montażowym znajdują się również słuchawka, wąż o długości 150 cm oraz szklana półeczka.

Strona 1 / 8 (1 - 10 z 75 Ogółem) Następna strona Ostatnia stronaWybrane tagi

Updated in the last 99 dni

No tags in the last 99 dni

Rynek budowlany