Jak się dobrze urządzić, czyli mieszkanie pokazowe


mieszkanie_pokazowe.jpg
W łódzkim apartamentowcu Sun Tower odbył się wyjątkowy wernisaż sztuki użytkowej. Eksponatami były nowoczesne meble, domowe sprzęty i instalacje. Swoje role dobrze odegrały też światło, kolory i materiały. To niecodzienne w branży budowlanej wydarzenie było inauguracją najciekawszego w mieście mieszkania pokazowego.

Real Development – inwestor budynku – zdecydował się na inaugurację mieszkania pokazowego w artystycznej formie. Podkreślono w ten sposób oryginalność wieżowca w krajobrazie miasta. Wernisaż był kolejnym, po zawieszeniu w czerwcu br. wiechy przez „Człowieka Pająka”, wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym budowie Sun Tower.

Gospodarzem wernisażu była twórczyni mieszkania pokazowego – Aneta Trestka z Pracowni Trestka Design. Projektantka na przestrzeni 54 m2 stworzyła przyjazne i wygodne wnętrze, które dla przyszłych mieszkańców „słonecznej wieży” ma być inspiracją przy urządzeniu własnego, wymarzonego „M”. W trakcie zwiedzania mieszkania projektantka opowiadała jak powstawał pokój dzienny, sypialnia, kuchnia oraz jakich materiałów, kolorów i struktury użyła, aby mieszkanie miało ciekawy wygląd i panował w nim komfortowy klimat. Efekt pracy architekta jest imponujący. Powstało wnętrze uniwersalne, przeznaczone przede wszystkim dla osób młodych, dynamicznych i otwartych, szukających w domu wytchnienia po ciężkim dniu. – Moją intencją było zaprojektowanie mieszkania wygodnego, dającego relaks, które cechuje prostota i minimalizm – mówi Aneta Treska. – Jednocześnie chciałam, aby było oryginalne, modne i ponadczasowe. Chciałam, aby było to wnętrze przyjazne dla domowników, do którego chętnie wracają, żeby z przyjemnością wypocząć i zregenerować siły.

W mieszkaniu zastosowano niekonwencjonalne rozwiązania architektoniczne, a użyte materiały wykończeniowe i kolorystyka zwiększają jego walory estetyczne i użytkowe. Do wnętrza udało się też zaadoptować często stosowane przez projektantów na całym świecie rozwiązania prezentowane na prestiżowych targach meblarskich w Mediolanie. Zamontowano np. często stosowane teraz sufity podwieszane, tworzące wraz z posadzkami jedność kompozycyjną. Do dyspozycji jest też wiele schowków i szafek wyglądających jak gładka tafla ściany, która dopiero za dotknięciem odsłania co kryje w środku. Z kolei sypialnia to miejsce nie tylko do spania. Odpowiednie ukryta szafa zapewnia swobodę przechowywania ubrań i przedmiotów, i nie przytłacza swą obecnością. Użyte materiały są różnorodne zarówno pod względem faktury, kolorów, a także ceny. Dzięki temu, w rozwiązaniach przestrzennych dominuje racjonalizm, umiar, a jednocześnie elegancja.

W mieszkaniu wyjątkowa atmosfera panuje po zapadnięciu zmroku. Jest to zasługą odpowiednio dobranego sztucznego oświetlenia, które ma pozytywnie zaskakiwać. Jego zróżnicowane sprawia, że we wnętrzu rozpoczyna się starannie wyreżyserowany spektakl świateł i cieni. Zastosowanie kilku niezależnych obwodów elektrycznych, daje możliwość zmiany natężenia światła. Jeden obwód łączy lampy oświetlenia ogólnego, dającego równomiernie rozłożone światło. Zlikwidowane są w ten sposób ostre zarysy cieni. Wnętrze staje się wtedy cieplejsze i bardziej nastrojowe, idealne do spędzania długich jesiennych i zimowych wieczorów. Kolejny obwód łączy lampy kierunkowe, które tworzą rodzaj oświetlenia popularnie zwanego punktowym. – Sprawdza się ono najlepiej przy wykonywaniu codziennych domowych czynności, np.: gotowaniu, przygotowywaniu potraw oraz czytaniu, rozwiązywaniu krzyżówek, pracy przy komputerze, czy np. szydełkowaniu – dodaje Aneta Trestka. Zgodnie z najnowszymi trendami stosowanymi przez projektantów, w aneksie kuchennym wykorzystano oświetlenie w technologii LED. Takie oświetlenie diodowe podkreśla nowoczesny design zainstalowanych w tym miejscu mebli i wyposażenia.

Wnętrze nasycone jest kolorami ziemi; łagodna biel, delikatne beże, ciepłe brązy, budują domową, kojącą atmosferę. Panuje w nim harmonia żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza – kamień, drewno, metal, szkło. Zastosowanie szklanych tafli i luster o dużej płaszczyźnie mieszkanie sprawia, że staje się ono optycznie większe i bardziej przestronne. Neutralna kolorystyka pozwala na częste zmiany wizualne w jego wnętrzu tylko przy zmianie dodatków. Dzięki temu mieszkanie zawsze może być modnie zaaranżowane i będzie miało ponadczasowy design.

Urządzenie wymarzonego mieszkania dla wielu osób jest polem do realizacji własnych pomysłów. Inni natomiast chętnie skorzystają z rozwiązań zaproponowanych przez architekta i dewelopera. Rozwiązania zastosowane w mieszkaniu pokazowym powinny zadowolić gusta, zarówno osób ceniących jakość i walory praktyczne, a także wymagających, pragnących czerpać przyjemność z otoczenia, w którym żyją. Koszt zaaranżowania i umeblowania mieszkania w takim stylu, jak zaprezentowane podczas wernisażu to ok. 90 tys. zł. Mieszkanie jest dostępne w ofercie dewelopera. Osoba, której przypadnie ono do gustu może nabyć je podobnie, jak pozostałe lokale dostępne w wieżowcu.

„Słoneczna Wieża” zlokalizowana jest na Bałutach, blisko dwóch kompleksów parkowych i basenu. Do wyboru jest 47 mieszkań 2,3 i 4 pokojowych. Dostępne metraże: od 47 do 280 m2 są ciekawą ofertą zarówno dla singli, młodych małżeństw oraz rodzin wielodzietnych. Na najwyższej kondygnacji mieści się pierwszy w Łodzi penthouse. Jego właściciel będzie miał do dyspozycji 280 m2. Z tarasu mieszkania roztacza się widok na pobliskie parki i panoramę miasta. Apartament zbudowany jest na planie koła. Jego właściciel będzie miał do dyspozycji także 300-metrowy okrągły taras.

Ciekawa lokalizacja, wysoka jakość użytych materiałów wykończeniowych oraz wyjątkowa panorama miasta to atuty wyróżniające Sun Tower na tle innych łódzkich inwestycji mieszkaniowych. Wieżowiec będzie posiadał panoramiczną windę, wjeżdżającą najwyżej w budynku mieszkalnym w Łodzi. Konstrukcja słupowo–płytowa pozwoli na zastosowanie w nim dowolnych, odpowiadających pomysłom i potrzebom domowników rozwiązań aranżacyjnych wnętrza. W prezentowanym mieszkaniu przestrzeń została maksymalnie wykorzystana. Funkcjonalność w połączeniu z odpowiednimi materiałami, fakturami i odpowiednim oświetleniem sprawia, że wnętrze jest uporządkowane i dobrze przemyślane. Każda rzecz ma tu swoje miejsce i nic nie dzieje się z przypadku.
Inwestor Real Development planuje zakończenie budowy wieżowca na grudzień 2009. 

Pełna lista tagów

urządzanie mieszkania · kolory ziemi · minimalizm · ładne mieszkanie · urządzenie mieszkania · wygodne mieszkanie · mieszkanie pokazowe
 • mister-wong icon
 • del.icio.us icon
 • digg icon
 • furl icon
 • netscape.icon
 • yahoo_myweb icon
 • stumbleupon icon
 • google icon
 • technorati icon
 • blinklist icon
 • newsvine icon
 • magnolia icon
 • reddit icon
 • windows icon
 • tailrank icon
 • blogmark icon
 • simpy iconWybrane tagi

Updated in the last 99 dni

No tags in the last 99 dni

Rynek budowlany