Szybkie naprawy po zimie


fix_all.jpg

Temperatura przez wiele dni utrzymująca się poniżej zera, intensywne opady śniegu i duża wilgotność powierza sprawiły, że tegoroczna zima nie należała do najlżejszych. Jej skutki dały się we znaki nie tylko nam, ale także nie były obojętne dla naszego otoczenia. Dlatego też wraz z nastaniem cieplejszych dni warto sprawdzić stan elewacji naszego domu, dokładnie przyjrzeć się tarasom i balkonom, na których niejednokrotnie zalegał śnieg.

Elewacja to nie tylko estetyczne wykończenie domu, ale przede wszystkim warstwa chroniąca ściany przed zniszczeniem. Wszelkiego rodzaju rysy i pęknięcia są zatem nie tylko szpecącym elementem, ale mogą stać się przyczyną dalszych, poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych. Zanim jednak przystąpimy do ich naprawy warto poszukać przyczyn, a te mogą być bardzo różne – źle wykonane obróbki blacharskie, nieszczelne rynny i rury spustowe, parapety, niewłaściwie wykonane uszczelnienie na styku tarasu lub balkonu i ściany. O ich naprawę również warto zadbać. Skutki długotrwałej zimy mogą być także widoczne na tarasach i balkonach. Tutaj naszym oczom mogą się ukazać popękane i odpadające płytki. Nierzadko uszkodzeniu mogło ulec również podłoże.

FIX ALL – pierwsza „pomoc” w potrzebie
Pomocne w tego rodzaju pracach naprawczych okażą się produkty z grupy FIX ALL oferowane przez firmę Soudal. To specjalne kleje-uszczelniacze, wyprodukowane na bazie polimerów hybrydowych. Ze względu na doskonałą przyczepność do wszelkich podłoży budowlanych, połączoną z szybkim utwardzaniem produkty te charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Nadają się do wszelkiego rodzaju prac prowadzonych na zewnątrz, również w budynkach wysokościowych. Mogą być aplikowane na wilgotnych powierzchniach. Nie potrzebne jest także czasochłonne oraz pracochłonne gruntowanie podłoża. Uszczelniacze FIX ALL doskonale nadają się do wypełniania rys, pęknięć oraz szczelin szczególnie w tych materiałach, które są podatne na odbarwienia (np. kamień). Oferta firmy Soudal obejmuje FIX ALL CLASSIC, FIX ALL CRYSTAL oraz FIX ALL HIGH TECH.
fot.Soudal

Przygotowując się do naprawy należy pamiętać o tym, by podłoże było czyste, wolne od tłuszczu i luźnych zanieczyszczeń. W przypadku głębokich szczelin warto zastosować sznur dylatacyjny. Do aplikacji należy zastosować ręczny lub pneumatyczny pistolet do uszczelniaczy.
AKRYL do fasad – na ratunek uszkodzonym tynkom
Produktem, który sprawdzi się przy wypełnianiu szczelin i pęknięć w fasadach jest także AKRYL DO TYNKÓW TRADYCYJNYCH. Jedną z jego zalet jest to, że posiada gruboziarnistą strukturę naśladującą fakturę tynku. Po utwardzeniu nadaje się do malowania farbami elewacyjnymi. Jest także idealnym produktem do wypełniania spoin wokół ram drewnianych i metalowych, przy listwach, parapetach, sufitach, schodach.
Produkty:
Soudal Fix All Classic - trwale elastyczny uniwersalny produkt do klejenia i uszczelniania
Opakowanie: kartusz 290 ml
Opakowanie: tubka 80 ml
Soudal Fix All Crystal – trwale elastyczny, krystalicznie przejrzysty uniwersalny klej-uszczelniacz
Opakowanie: kartusz 290 ml
Soudal Fix All High Tack – trwale elastyczny, uniwersalny klej-uszczelniacz o wysokiej sile spajania początkowego. Umożliwia mocowanie ciężkich przedmiotów bez konieczności dodatkowego ich podpierania.
Opakowanie:kartusz 290 ml
Akryl do tradycyjnych tynków - jednoskładnikowy uszczelniacz o doskonałej przyczepności do wszelkich podłoży porowatych stosowanych w budownictwie. Charakteryzuje się gruboziarnistą strukturą naśladującą fakturę tynku.
Opakowanie: kartusz 310 ml
Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działa od ponad 40 lat, jest obecny w 100 krajach na 6 kontynentach. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001:2008
Więcej informacji na www.soudal.pl 



 

Pełna lista tagów

uszczelnianie elewacji · kit akrylowy · Fix All · akryl · kit do szpar · Soudal · uszczelniacz akrylowy · uszczelniacz
 • mister-wong icon
 • del.icio.us icon
 • digg icon
 • furl icon
 • netscape.icon
 • yahoo_myweb icon
 • stumbleupon icon
 • google icon
 • technorati icon
 • blinklist icon
 • newsvine icon
 • magnolia icon
 • reddit icon
 • windows icon
 • tailrank icon
 • blogmark icon
 • simpy icon



Wybrane tagi

Updated in the last 99 dni

No tags in the last 99 dni

Rynek budowlany